4
Velj

A2 liga Zapad Seniori: I Kastav poražen u Pazinu

Objavio/la: #9, Veljača 4, 2010 u 1:10 pm

Iako bez najboljeg igrača dosadašnjeg dijela prvenstva Davida Grbešića koji karijeru nastavlja u austrijskom klubu Oberwart domaći igrači odlično su nadoknadili taj nedostatak i uvjerljivom igrom svladali su uvijek neugodnu ekipu Kastava.

Početak utakmice i vodstvo Pazinaca 5:0, nakon toga pretežno Pazinci vode, ali do kraja četvrtine Kastav izjednačuje. U drugoj četvrtini Pazinci vode i 13 razlike, ali dozvoljavaju u posljednjoj sekundi Teddy Delaču da izjednači na 42:42. U drugom poluvremenu granitna obrana Pazinaca omogućuje da utakmicu završe na konačnih 15 razlike, odnosno 76:61. Dojam je da ima puno prostora i igračkog kapaciteta za poboljšanje igre Pazinaca. Svi igrači zaslužuju pohvale za zalaganje, ali treba istaknuti 15- godišnjeg 206 cm visokog Sašu Belca koji je postigao 10 koševa i pokazao treneru Kastva inače izborniku U-16 reprezenatcije Hrvatske da mu je cilj da se marljivim radom izbori za mjesto u reprezentaciji Hrvatske. Pohvalu zaslužuje i publika koji je unatoč borbi rukometne reprezentacije za finale prvenstva Europe došla vidjeti žute mladiće koji su pobjedom učvrstili mjesto u vodećoj četvorki A2 lige zapad!

13. kolo A2 lige –zapad  Puris:Kastav – 76:61 ( 24:24, 18:18, 13:10:21:9)

Dvorana kolegija klasične gimnazije, Gledatelja 100, Suci: Baki (Rijeka) i Barić (Novigrad), Osobne pogreške: Puris 17, Kastav 17, Trice: Puris 7 ( Krstić 3, Daus 2, Hekić i Đerman) Kastav 4 ( Pavić, Lipovšćak i Kučan)

Puris: Krstić 22, Ante Ćus 4, Petar Ćus, Tomac, Fonović 8, Jerko Ćus 5, Daus 6, Belac 10, Hekić 5, Đerman 16.

Kastav: Božičević, Pavić  11, Bezjak, Delač 8, Maljevac 2, Raspor, Vodopić 2, Mataja, Lipovšćak 6, Moravček 12, Surina 6, Kučan 12.