11
Lis

Seniori – 1.kolo A2 liga Zapad: Grba & CO uzeli prve bodove

Objavio/la: #9, Listopad 11, 2009 u 11:49 pm

Uzbudljivo je bilo u dobro ispunjenoj dvorani Kolegija u vrijeme kada se nogometna repka sve više udaljavala od JAR-a. Domaća ekipa KK Puris predvođena igračem Davidom Grbešićem dobrom i na trenutke atraktivnom igrom uspijela je pobjediti uvijek neugodnu ekipu KK Pleter iz Rijeke. Domaćini su poveli odmah u 1.četvrtini sa najvećom razlikom od 13 poena koju je gostujuća ekipa do kraja četvrtine uspijela smanjiti na 9 poena. Ta razlika održavana je tijekom cijele 2. četvrtine. Drugo poluvrijeme domaćini počinju sa nekoliko početničkih griješaka i gosti sa nekoliko trica i realiziranih kontri uspijevaju smanjiti prednost na 5 poena. Tada se domaćini ponovno bude, pojačavaju ritam i dižu prednost na desetak poena koje održavaju do samog kraja i sasvim zaslužene pobjede. Kod domaćih najbolji pojedinac naravno bio je Grbešić sa 22 poena, ali su ga svi ostali igrači pratili i odigrali vrlo dobro. Goste je predvodio prošlogodišnji najbolji strijelac lige Šljuka sa 33 poena uz čak 7 postignutih trica. Slijedeći vikend na rasporedu je 2.kolo, KK Puris gostuje u nedjelju kod ekipe KK Kastav. KK PURIS – KK PLETER 74:64 ( 22:13, 24:22, 14:17, 14:12) Suci: Hadžić – Pula i Baki – Rijeka Trice : Puris 5( Đerman 3, Medančić, Fonović), Pleter 10 ( Šljuka 7, Minovski 2, Saračević). Osobne: Puris 14, Pleter 17. KK PURIS: Medančić 5, A. Ćus 4, P. Ćus , Grbešić 22, Fonović 16, J. Ćus 2, Daus, Belac, Mlekuš 4, Hekić 4, Đerman 17, Sopta. KK PLETER: Milenović 2, Kruljac, Miculinić, Stojić, Kotarac, Vunić 1, Saračević 3, Minovski 10, Šljuka 33, Kovačević 10, Marinčić 5, Protega.