27
Pro

Purisu susjedski derbi u Poreču

Objavio/la: admin, Prosinac 27, 2008 u 2:54 am

54_1Košarkaši pazinskog KK Purisa jučer su u dvorani SRC “Veli Jože” pobijedili nakon produžetaka uz podršku svojih sugrađana na tribinama KK Poreč s 8 razlike (82:74). Ovom pobjedom Pazinci su došli na odlično četvrto mjesto na tablici A2 lige zapad.

Početak utakmice počinje u dominaciji Pazinaca koji preko kapetana Hodžića i Krstića vode 8:1. Ipak do kraja domaćini se vraćaju i prva četvrtina završava 16:16. U drugoj četvrtini zahvaljujući kapetanu Bezmalinoviću i vižljastom Vlizlu domaćini dolaze do prednosti 36:33.

U trećoj četvrtini ponajviše zahvaljujući snažnom Igoru Brezničkom Poreč povećava vodstvo na 57: 48 dok u posljednjoj četvrtini Pazinci povećavaju ritam i zahvaljujući obrani na čelu s Jerkom Ćusom te tricama Radana, Đermana, Anta Ćus i Fonovića prelaze u vodstvo 70:68.

U produžetku na terenu kao i na početku dominira gostujuća ekipa koja preko Đermana, Miletića, Anta Ćus i Hodžića mirno utakmicu privode kraju do konačnih 82:74.

Time su pazinski košarkaši koji su u ovoj godini imali četiri utakmice u Pazinu i šest u gostima došli na četvrto mjesto na tablici A2 lige zapad sa šest pobjeda i četiri poraza . Od toga ostaje dojam da je KK Puris bio nadomak pobjede u čak tri od četiri izgubljene utakmice i to sa Škrljevom u gostima (nakon vodstva Purisa od 11 razlike na početku) te sa Torpedom i Kraljevicom kod kuće ( u kojima je Puris vodio po 15 razlike, a suđenje je u drugom poluvremenu iznenada promijenilo kriterije). Pa je tako omjer pobjeda i poraza mogao biti najmanje 8:2 ali i ovakva situacija za klub iz Pazina je odlična i imaju razloga za zadovoljstvo.

POREČ- PURIS 74-82 ( 16-16, 20-17, 21-15, 13-22, 4-12)Poreč 20.12. 2008.,