Objavio/la: #9, Prosinac 27, 2010 u 8:41 pm

Gledatelja 100. Suci: Sušanj (Rijeka) i Ćuk (Labin).

PURIS: Krstić 30, A. Ćus 1,P. Ćus 6, Curilović, Fonović 10, J. Ćus, Daus, Mlekuš 3, Ferenčić, Hekić 6, N. Gržinić 4, F.Gržinić 6.

KRALJEVICA: D. Konjević 16, Nuić 2, Palčić 9, B. Begonja 13, I. Begonja 2, I. Konjević, Ljutić 6, Botrić, Đurić 2, Ceranja10, Cinac 25.

Trice: Puris 1 (Mlekuš), Kraljevica 5 (B. Begonja 3, Palčić, Ljutić).

Dobar otpor pružili su pazinski košarkaši najuvjerljivijem gostu ove jeseni u dvorani Kolegija, ekipi “Kraljevice” u posljednjoj ovogodišnjoj utakmici u kojoj su na trenutke imali igru i rezultat za povoljniji ishod. Uz manje grešaka, medutim, gosti su prednjačili i u presudnom, skakačkom dijelu igre te su na kraju zasluženo slavili. Lošije otvaranje utakmice od strane Pazinjana pogodovao je rastrčanim gostima da prvu dionicu zaključe s “plus11” (23:12). Tada je uslijedilo budenje domaćina koji je uspio prepoloviti minus, a velikom serijomod 20:0 u drugoj polovici te četvrtine preokreće rezultat i stiže do “plus 6” (39:33). Ipak, gosti uspijevaju tricom i košem sa zvukom sirene za veliki odmor smanjiti na samo koš zaostatka (39:38).
Treća dionica donijela je ponovno rezultatsku izjednačenost u kojoj su u početku gosti preokrenuli i pobjegli na “plus 10” (55:45), ali nakon što je domaćin konsolidirao redove rezultat je prije posljednje četvrtine vraćen u podnošljiv zaostatak (53:57).
Na dvije trice gostiju početkom zadnje dionice susreta nadovezalo se kasnije nekoliko grešaka pazinskih košarkaša, što je dovelo do ponovnog dvoznamenkastog zaostatka, za koji domaćin do kraja nije pronašao adekvatan odgovor.

Ostali rezultati 11.kola:

KK „ PURIS „ – KK „ Kraljevica „                                                66 : 85

K „ Zamet „ – KK „ Jadran „                                                        91 : 89

KK „ Stoja „ – KK „ Poreč „                                                          82 : 75

KK „ Kastav „ – KK „ Pula 1981 „                                               70 : 64

KK „ Crikvenica „ – KK „ Matulji 2000 „                                   103 : 78