11
Ožu

A2 liga Zapad: Pobjeda u Lošinju

Objavio/la: #9, Ožujak 11, 2010 u 4:13 pm

Košarkaši Purisa su jako dobro odradili posao protiv uvijek neugodne ekipe Jadranke koja cijelu utakmicu igra zonsku obrambenu formaciju poznatiju kao zonu “bugaricu”. Najbolje se na zonu bugaricu prilagodio labinjanski topnik sa “pazinskom putovnicom” Igor Đerman koji je pogodio 8 trica i sakupio ukupno 39 poena.

Utakmica je počela u jakom napadačkom ritmu koje je ipak bolje iskoristila ekipa KK Puris-a. Razlika je stalno bila 5 poena ili više u korist pazinjana kroz cijelu prvu i drugu četvrtinu. Na odmor se otišlo sa rezultatom 40:46 za goste iz Pazina.

U 3. četvrtini domaći se vraćaju i serijom 9:0 prelaze u vodstvo, u tim trenucima igračima KK Purisa ništa ne ide od ruke. Promašuju čiste zicere, otvorene šuteve, a i gube mnogo lopti. Ekipa Jadranke povećava prednost do 7 poena viška. Do kraja četvrtine pazinjani smanjuju prednost na minimalni zaostatak od 1 poena.

Zadnja četvrtina kreće oped u znaku domaćina iz Lošinja koji pogađaju nekoliko bitnih trica i održavaju konstantnu prednost. Tako je sve do 5 minuta prije kraja kada ekipa KK Puris kreće u presing igru po cijelom terenu. Uzimaju nekoliko važnih lopti i preokreću rezultat u svoju korist. Ključni trenutak susreta je kada je kod rezultata 71:75 za Puris Tariba pogodio tricu sa 8 metara, ali mu u slijedećem napadu istom mjerom sa istekom vremena odgovara Igor đerman uz dodatno slobodno bacanje. Rezultat je 74:79 i do kraja igrači Purisa kradu još nekoliko lopti te privode utakmicu mirnom završetku i sigurnoj pobjedi.

Čestitke igračima Purisa na ovo teško izborenoj pobjedi u uvijek neugodnom Malom Lošinju.

Jadranka – Puris 80:89 (21:26, 19:20, 26:19, 14:24)
Suci: Lenac i Margan
Jadranka: Bogović 2, Tariba 25, Medarić, Herenda 7, Vucić 8, Ivanišević, Petković, Grgurević, Lehocki, Kovačević 15, Blažević 16, Mužić 7.
Puris: Krstić 21, Zgrablić, Curilović, Hekić 12, J. Ćus 7, Daus, Belac 3, A. Ćus 7, Đerman 39, Sinković.