17
Pro

A2 liga ZAPAD: Pobjeda protiv Pule 1981 i povratak u gornji dio tablice

Objavio/la: #9, Prosinac 17, 2009 u 9:44 am

Pazinci su nakon nesretnog poraza od riječkog Jadrana i visokog poraza protiv Torpeda u pravoj prvenstvenoj utakmici ponovno dokazali da su trenutno košarkaški lider u Istarskoj županiji. Međutim do pobjede su došli puno teže nego što su očekivali. Nakon početnog vodstva Puljana, Pazinci okreću na 6:2, ali do kraja četvrtine s padom koncentracije u obrani Puljani sa sirenom preko Paravinje vode visokih 16:24. U drugoj četvrtini Puljani bježe i na opasnih 11 razlike, ali do poluvremena se Puris svojom igrom vraća na 36:37. U trećoj četvrtini igra se koš na koš, Pazinci se krajem četvrtine odvajaju na 55:50 i onda neobjašnjivo dozvoljavaju ponovno vraćanje Puljana koji na kraju treće četvrtine oped vode 56:58. U zadnjoj četvrtini dobrom igrom Pazinci ponovno preuzimaju inicijativu, međutim, Puljani se ne predaju, igra se ponovno egal utakmica, a Pazinci nikako da se odmaknu na više od tri, četiri poena razlike. Ključni trenutak utakmice bio je kada je junior Tedi Daus drsko (preko gostujućeg centra Sijamhodžića) pogodio tricu. Treba istaknuti da je ekipa Purisa imala 42 skoka (Jerko Ćus 9, Krstić 8, Ante Ćus 7 i Grbešić 6) ili čak 9 više od 33 skoka Pule 1981 (Sijamhodžić 9, Paravinja i Urošević po 8). Dominirali su pogotovo u posljednjoj četvrtini s dva, tri uzastopna skoka nakon neuspješnog napada. Ovom pobjedom Pazinci su se ponovno vratili u gornji dom A2 lige zapad s omjerom od 6 pobjeda i 4 poraza, dok za Pulu slijedi grčevita borba za opstanak jer su poslijednji sa samo jednom pobjedom i 9 poraza. Sretno im bilo!

KK Puris – KK Pula 1981 79:75 (16:24, 20:13, 20:21, 23:17)

PAZIN – Dvorana Kolegija klasične gimnaziije, Gledatelja 150. Suci: Barić (Novigrad) i Koraca (Poreč). Trice: Puris 4 (Fonović 2, Krstić i Daus), Pula 1981 (Paravinja 4, Luka Božić 2)

Puris: Krstić 19, Ante Ćus 6, Daus 3, Grbešić 15, Fonović 19, Jerko Ćus 1, Sirotić, Belac, Mogorović, Hekić 6, Đerman 10, Sopta.

Pula 1981: Sijamhodžić 30, Perdija, Luka Božić 7, Elbl, Filip Božić 8, Paravinja 26, Barbić, Urošević 4, Petrović, Bileta.